Telefon kontaktowy +48 722 148 498
pav.mlynarczyk@gmail.com Nogat 19, 82-335 Gronowo Elbląskie

Szczegóły oferty

Odwierty geotermalne pod pompy ciepła

Promocja15%
Zniżki

Jesteśmy zawsze gotowi do najlepszego rozwiązania Twojego problemu.

Szczegółowy opis oferty:

Ciepło zgromadzone we wnętrzu Ziemi to praktycznie niewyczerpane źródło energii, które można wykorzystywać każdym zakątku globu. W Drill Team rozumiemy, że zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są kluczowe dla naszej przyszłości. Dlatego specjalizujemy się w odwiertach geotermalnych pod pompy ciepła – mamy atrakcyjny cennik, który warto poznać już teraz!

Co to są odwierty geotermalne?

Wykonywane przez naszą firmę odwierty geotermalne to głębokie otwory w ziemi, które umożliwiają pozyskanie ciepła z gruntu. To nie tylko sposób na ograniczenie kosztów zużycia energii w budynku, ale także na zredukowanie emisji CO2. Montaż specjalnych pomp korzystających z tego źródła, to sposób na efektywne ogrzewanie budynku lub wody przez cały rok w korzystnej cenie, niezależnie od warunków atmosferycznych

Wykonywanie odwiertów pod pompy ciepła krok po kroku

Nasza usługa jest kompleksowa, dlatego obejmuje:

• planowanie inwestycji,

• prace ziemne,

• uzbrojenie i podłączenie odwiertu geotermalnego.

Planowanie inwestycji

Prace zaczynają się od dokładnej analizy i planowania. Nasi eksperci doradzają w kwestii najlepszego miejsca wykonania odwiertów geotermalnych. Po wyborze odpowiedniej lokalizacji, przeprowadzamy badania geologiczne. Możesz liczyć także na doradztwo w zakresie wyboru rodzaju pompy ciepła, dzięki czemu będzie ona optymalne dobrana do potrzeb.

Wykonanie odwiertu geotermalnego pod pompę ciepła

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą, co gwarantuje precyzję i bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji. Nasz zespół ekspertów najpierw tworzy projekt, a następnie po jego zatwierdzeniu wykonujemy odwierty geotermalne pod pompy ciepła, korzystając z zaawansowanych maszyn i technologii. Po ukończeniu instalujemy specjalne kolektory oraz pozostałe elementy instalacji, przygotowując ją do bezpiecznej eksploatacji.

Serwis i monitorowanie

Cały system jest następnie testowany i uruchamiany pod nadzorem naszych inżynierów. Oferujemy dalsze wsparcie w postaci monitorowania i serwisu, aby zapewnić efektywną i bezproblemową eksploatację pomp ciepła.

Koszt odwiertów pod pompy ciepła

Rozumujemy, że każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego nasz cennik odwiertów geotermalnych pod pompy ciepła różni się w zależności od zlecenia. Koszt realizacji zależy od wielu czynników, takich jak:

• głębokość i liczba otworów,

• typ gruntu,

• wymagane badania geologiczne,

• specyfikacja techniczna samego urządzenia grzewczego.

Do ceny końcowej należy doliczyć także wydatki związane z instalacją pozostałych elementów systemu geotermalnego.

Ostateczny koszt wykonania odwiertu geotermalnego pod pompę ciepła może wynosić od 70 do 400 złotych za metr. Wycenę, jesteśmy w stanie przedstawić po dokładnym poznaniu potrzeb zleceniodawcy i szczegółów projektu. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem handlowym w celu jej otrzymania.

Pompy ciepła – cena urządzeń

Koszt samego urządzenia grzewczego jest równie zróżnicowany co związany z wykonaniem odwiertu geotermalnego i może znacząco różnić się w zależności od wielu czynników. Wpływ mają m.in. moc urządzenia, jego rodzaj, czy też dodatkowe funkcje, takie jak chłodzenie lub zintegrowany system zarządzania. Na rynku dostępne są pompy ciepła w różnych przedziałach cenowych, od tych bardziej ekonomicznych, których cena zaczyna się od około 20 000 zł, do zaawansowanych kosztujących nawet powyżej 60 000 zł. Ważne jest, aby pamiętać, że do kwoty zakupu należy doliczyć również koszty instalacji i oraz dodatkowych komponentów systemu.

Warto podkreślić, że pomimo wymienionych wydatków początkowych, wejście w posiadanie tego urządzenia to inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie. Jest relatywnie niedrogie w eksploatacji, a przy tym przede wszystkim zeroemisyjne, a więc ekologiczne.

Drill Team – odwierty dopasowane do potrzeb!

Masz pytania związane z usługą? Potrzebujesz fachowej konsultacji w zakresie odwiertów geotermalnych pod pompy ciepła? Skontaktuj się z nami, a zespół specjalistów chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże w realizacji projektu. Gwarantujemy sprawne i przede wszystkim profesjonalne wykonanie każdego zlecenia.