Telefon kontaktowy +48 722 148 498
pav.mlynarczyk@gmail.com Nogat 19, 82-335 Gronowo Elbląskie

Aktualności

studnia ogrodowa wiercenie
Blog

Gdzie umieścić studnię na działce?

Przydomowe ujęcie to sposób na uniezależnienie się od lokalnego dostawcy wody. W wielu miejscach jest to jedyna opcja z powodu braku dostępu do miejskiej sieci wodociągowej. Osobom chcącym w nie zainwestować zwykle poleca się głębinowe studnie ogrodowe. Choć ich wiercenie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, są wydajne i bezpieczne. Oczywiście wcześniej należy ustalić miejsce dla takiego obiektu. Jak to zrobić? W artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie! Skorzystaj z porad specjalistów naszej firmy DrillTeam, która zajmuje się projektowaniem takich instalacji i wykonywaniem odwiertów pionowych w województwie pomorskim!

Czytaj więcej »
odwiert pod pompę ciepła
Blog

Na co zwrócić uwagę przed montażem pompy ciepła?

Z powodu coraz wyższych cen surowców energetycznych wielu właścicieli domów ogrzewanych klasycznymi kotłami CO rozważa zmianę systemu grzewczego na bardziej ekonomiczny. Pod tym kątem absolutnym liderem są pompy ciepła, szczególnie gruntowe z pionowymi sondami, pod które odwierty wykonuje nasza firma DrillTeam, działająca na terenie województwa pomorskiego. Zużywają relatywnie niewiele energii, są bardzo wydajne i jednocześnie przyjazne środowisku. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, w artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek związanych z wyborem tych urządzeń. Skorzystaj z porad specjalistów i sprawdź, na co zwrócić uwagę przed montażem!

Czytaj więcej »
odwierty pionowe dla studni
Blog

Kiedy najlepiej budować studnię – w lecie czy w zimie?

Rosnące zainteresowanie budową ogrodowych ujęć wody wynika z wielu czynników. Nierzadko robi się to z konieczności, a więc braku możliwości wykonania przyłącza do sieci wodociągowej. Równie częstym powodem jest chęć uniezależnienia się od dostawcy, w tym uniknięcia konsekwencji przedłużających się susz, oraz obniżenia kosztów utrzymania nieruchomości. Ty także planujesz taką inwestycję i zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie prac związanych z wierceniem w gruncie – latem czy zimą? Lektura tego artykułu rozwieje Twoje wątpliwości.

Czytaj więcej »
gruntowe pompy ciepla
Blog

Pompa ciepła – zasada działania

W instalacjach centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej coraz częściej wykorzystuje się pompy ciepła. Do wyboru są m.in. modele wodne, powietrzne oraz, cieszące się stale rosnącą popularnością, gruntowe, z poziomymi lub pionowymi sondami. Choć każdy z nich pozyskuje energię cieplną z innego źródła, zasada ich działania jest niemalże identyczna. Zostań z nami, jeśli chcesz ją poznać – w artykule zagadnienie to opisują specjaliści firmy DrillTeam zajmującej się m.in. montażem tych urządzeń na terenie województwa pomorskiego. Sprawdź, dlaczego ten sprzęt grzewczy uznawany jest za wyjątkowo ekologiczny i energooszczędny!

Czytaj więcej »