Telefon kontaktowy +48 722 148 498
pav.mlynarczyk@gmail.com Nogat 19, 82-335 Gronowo Elbląskie

Aktualności

pompy ciepła pomorskie, odwierty do pomp ciepła
Blog

Pompa ciepła – rodzaje, warianty i ceny instalacji

W ostatnich miesiącach obserwujemy ogromny wzrost popularności pomp ciepła. W dobie wysokich cen wszystkich nośników energii stanowią one świetną alternatywę dla pieców gazowych czy elektrycznych oraz kotłów na paliwa stałe. Są ekologiczne i choć do działania wymagają prądu, pobierają go relatywnie niewiele i można je zasilać z fotowoltaiki. Jeśli planujesz ich zakup, powinieneś zacząć od wyboru konkretnego rodzaju urządzenia, gdyż niektóre wersje wymagają wykonania odwiertów pod pionowe sondy. Z artykułu dowiesz się, jakie są ich typy oraz poznasz orientacyjne ceny montażu – zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej »
Odwiert studni głębinowej
Blog

Odwiert studni głębinowej – jak wygląda proces?

W ostatnich latach obserwujemy stopniowe odchodzenie od przydomowych studni kopanych na rzecz głębinowych. Choć wymagają one więcej pracy w zakresie budowy, cechują się większą wydajnością, a do tego korzystanie z nich jest bezpieczniejsze. Jeśli Ty także chcesz zainwestować w takie ujęcie wody pitnej, musisz przede wszystkim wynająć dobrą ekipę fachowców specjalizujących się w wykonywaniu odwiertów. Jak wygląda ten proces? W artykule opisują go pracownicy firmy DrillTeam, która świadczy usługi wiercenia na terenie województwa pomorskiego – zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej »
Gruntowa pompa ciepla koszt montazu
Blog

Cena montażu pompy ciepła – od czego zależy?

Z powodu drastycznych wzrostów cen wszystkich źródeł energii obserwujemy stale rosnące zainteresowanie pompami ciepła. Stanowią odpowiedź na kryzys energetyczny, gdyż pomimo wysokiej mocy grzewczej są energooszczędne. Ich eksploatacja jest więc ekonomiczna, ale ile trzeba zapłacić za montaż?

Czytaj więcej »
pompa ciepła gruntowa pionowa, pompa ciepła pionowa, odwierty pod pompę ciepła, odwiert pod pompę ciepła
Blog

Pompa ciepła – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Rosnące koszty ogrzewania w połączeniu z coraz wyższą świadomością ekologiczną społeczeństwa skłaniają inwestorów do poszukiwania wydajnych, bezobsługowych, a przy tym tanich w eksploatacji i przyjaznych dla środowiska urządzeń grzewczych. Wszystkie te kryteria doskonale spełnia gruntowa pompa z kolektorem pionowym, która nie tylko nie wymaga zakupu paliwa, ale pozwala również całkowicie zrezygnować z budowy kotłowni. Sprawdź, jak działają pompy ciepła, czy warto zdecydować się na tego rodzaju system grzejny i poznaj jego największe zalety.

Czytaj więcej »
budowa studni głębinowej pomorskie
Blog

Własna studnia głębinowa – jaki to koszt?

W ostatnich latach obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania studniami głębinowymi na przydomowych posesjach. Na wielu obszarach miejska sieć wodociągowa jest bowiem niedostępna. Jednak nawet gdy można podłączyć do niej dom jednorodzinny, zwykle znacznie więcej korzyści przynosi posiadanie własnego źródła wody pitnej. Aby je przygotować, należy skorzystać z usługi wykonania odwiertu, w czym specjalizuje się nasza profesjonalna firma DRILL TEAM. Z tego artykułu dowiesz się, jaka jest orientacyjna cena budowy takiego ujęcia oraz poznasz podstawowe zalety tej inwestycji – zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej »
Odwierty pod pompy ciepla – jak przebiega ich wykonywanie
Blog

Odwierty pod pompy ciepła – jak przebiega ich wykonywanie?

Popularność odnawialnych źródeł energii z roku na rok umacnia się w Polsce – dotyczy to również domowych użytkowników i systemów centralnego ogrzewania. Miejsca instalacji zasilanych paliwami kopalnymi coraz częściej zajmują pompy ciepła, które są nie tylko ekologiczne i ekonomiczne, ale także w pełni bezobsługowe. W artykule opisujemy odwierty pod te urządzenia. Sprawdź, jaka powinna być ich głębokość i dowiedz się, jakie technologie wykorzystuje się przy wierceniu pod modele z pionowymi sondami.

Czytaj więcej »