Telefon kontaktowy +48 722 148 498
pav.mlynarczyk@gmail.com Nogat 19, 82-335 Gronowo Elbląskie

Bezpieczeństwo wiercenia odwiertów pionowych pod pompę ciepła

Bezpieczeństwo wiercenia odwiertów pionowych pod pompę ciepła

Coraz więcej osób jest zainteresowanych wykorzystywaniem alternatywnych źródeł energii do ogrzewania domów. Skutkuje to rosnącą popularnością pomp ciepła, z których największą efektywnością wykazują się modele gruntowe z sondami pionowymi. Przygotowanie dla nich instalacji wiąże się z koniecznością wykonania odwiertów, co stanowi jeden z kluczowych etapów tego procesu. Podczas jego realizacji należy skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie wiercenia. W artykule specjaliści naszej firmy – DrillTeam, wyjaśniają, jakie związane z tym kwestie są najważniejsze – sprawdź już teraz.

Pompy ciepła z pionowymi sondami umieszczanymi w odwiertach – jakie są zalety tej technologii?

Ta technologia grzewcza wykorzystuje energię cieplną zgromadzoną pod powierzchnią ziemi. Jest ona pobierana przez sondy i przekazywana do czynnika roboczego, który następnie ogrzewa ciecz krążącą w instalacji CO budynku. Wspomniane urządzenia mogą być umieszczone poziomo płytko w gruncie lub głęboko, pionowo w odwiercie. Drugie z tych rozwiązań cechuje się znacznie wyższą wydajnością. Wynika to z faktu, że temperatura już od głębokości około 10-15 metrów pod powierzchnią ziemi jest względnie stała przez cały rok. Dzięki temu pompa ciepła wykazuje się wysoką efektywnością grzewczą o każdej porze roku, w tym nawet w czasie długo utrzymujących się siarczystych mrozów.

Nowoczesne technologie wykonywania odwiertów pionowych czynią wiercenie bezpiecznym!

Nasza firma – DrillTeam, specjalizuje się w realizacji takich prac ziemnych, wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu odwierty pionowe pod pompy ciepła wykonujemy zarówno sprawnie, jak i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ograniczamy do minimum ryzyko wystąpienia problemów z działaniem instalacji po jej montażu i uruchomieniu. Jednocześnie nie dopuszczamy do uszkodzenia struktury gruntu czy zanieczyszczenia wód podziemnych.

Bezpieczne wykonywanie odwiertów pionowych pod pompy ciepła to przede wszystkim:

  • przeprowadzenie dokładnej analizy terenu,
  • stosowanie profesjonalnych maszyn wiertniczych,
  • monitorowanie procesu wiercenia.

Analiza terenu przed rozpoczęciem wykonywania pionowych odwiertów

Przed rozpoczęciem zleconych nam prac ziemnych zawsze dokładnie analizujemy teren w miejscu realizacji inwestycji. Weryfikujemy strukturę gruntu, aby zidentyfikować ewentualne zagrożenia i trudności, z jakimi możemy się spotkać. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać metody wykonania odwiertu pionowego pod pompę ciepła. Przekłada się to na przyspieszenie procesu i zwiększenie jego bezpieczeństwa.

Stosowanie profesjonalnych maszyn do wiercenia

Inwestujemy w najnowocześniejsze maszyny, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa podczas odwiertów. Oprócz tego, po wykonaniu otworów, profesjonalnie przygotowujemy je do montażu pionowych sond pomp ciepła. Izolujemy warstwy wodonośne, stosujemy wypełnienia z obsypki kwarcowej i wykonujemy próby ciśnieniowe.

Monitorowanie procesu wykonania pionowego odwiertu

Korzystanie z nowoczesnych maszyn wiertniczych daje nam ogromne możliwości w zakresie monitorowania ich działania. Dzięki temu możemy natychmiast reagować na wszelkie nieprawidłowości, zwiększając bezpieczeństwo wykonywania odwiertów pionowych pod pompy ciepła. Jednocześnie przekłada się to na podniesienie wydajności naszej pracy.

Zleć firmie DrillTeam wykonanie pionowych odwiertów pod pompy ciepła

Jeśli chcesz mieć pewność prawidłowego przygotowania takiej instalacji oraz bezpieczeństwa jej eksploatacji, realizację prac ziemnych zostaw w rękach profesjonalistów. Zgłoś się do naszej firmy – wykonujemy pionowe odwierty pod pompy ciepła w każdych warunkach. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami, a do ich obsługi zatrudniamy najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Nasza usługa jest kompleksowa, gdyż zajmiemy się wierceniem, uzbrajaniem otworów, montażem wymienników oraz doprowadzeniem instalacji do budynku. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty – służymy profesjonalnym wsparciem technicznym.